SON DAKİKA
Hava Durumu

BUÜ’nün gönüllü sağlık ekibi şifa dağıtıyor

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi ve Hastanesi’nde görev yapan 23 personel deprem bölgesine gönüllü olarak gitti.

Haber Giriş Tarihi: 18.02.2023 11:00
Haber Güncellenme Tarihi: 18.02.2023 11:00
Kaynak: IGF
BUÜ’nün gönüllü sağlık ekibi şifa dağıtıyor

BURSA (İGFA) - BUÜ Tıp Fakültesi ve Hastanesi’nde görev yapan 1 Doçent, 1 Doktor Öğretim Üyesi, 2 yandal araştırma görevlisi, 17 araştırma görevlisi ve 2 hemşire, depremin etkilediği 10 farklı ilde görev yapmaya devam ediyor. Üniversite yönetimi, afetin yaşandığı ilk günden itibaren Bursa İl Sağlık Müdürlüğü ve UMKE ile koordine olarak bölgedeki sağlık personeli ihtiyacına cevap verebilmek adına gönüllülük esasıyla çalışmaya gidebilecek isimleri belirledi. Hazırlık sürecinin ardından bölgeye giderek çalışmalara başlayan sağlık personeli; cerrahi operasyon, ilk yardım ve diğer tüm sağlık hizmetlerinde sorumluluk üstleniyor.

23 KİŞİLİK EKİP 10 FARKLI İLDE SAĞLIK HİZMETİNE DEVAM EDİYOR

Üniversite yönetiminin paylaştığı bilgilere göre; BUÜ Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Bölümü’nde görev yapan Doç. Dr. Çağlar Ödek, Radyoloji Anabilim Dalı’nda görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Fatih İnecikli, Yandal Araştırma Görevlileri Sibel Baykut ve Abdüsselam Genç, farklı birimlerde çalışan araştırma görevlileri Göksel Aydoğan, Ender Ulutaş, Ahmet Kanat, Furkan Tahsin Bolat, İlker Gökay Güney, Burak Büyükpolat, Gizem Gedikoğlu, Tolga Evrim Sevinç, Semih Özmen, Büşra Şimşek Güney, Furkan Yardımcı, Mehmet Ali Şahin, Zeynep Hilal Erdoğan, Ehtigad Huseynzade, Muhammed Hüseyin Uçar, Nermin Caferli ve Sevda Cesur ile hemşireler Dilanur Ünver ve Gurbet Kaya, depremin yaşandığı 10 ilde yürütülen sağlık hizmetlerinde gönüllülük esasıyla görevlendirildi.

REKTÖR KILAVUZ: ALLAH HEPSİNDEN RAZI OLSUN

Afetin ilk gününden itibaren Bursa Uludağ Üniversitesi olarak büyük bir hassasiyet içerisinde yardım çalışmalarına ellerinden gelen katkıyı verdiklerini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz; “Olayı duyar duymaz yaşadığımız üzüntüyü bir kenara bırakarak, devletimizin yetkili kurumları ile koordine olarak yapılması gereken ne varsa katkıda bulunmak için çaba gösterdik. İlk etapta bölgeye gönderilmek üzere yardım malzemesi toplanması, bunların yetkililere teslim edilmesi ve nakdi yardımların ilgili kurumlara ulaştırılması için çalıştık. Ardından arama-kurtarma ekiplerimizin afet bölgesine sevk edilmesi için görüşmeler yaptık. Ekiplerin gönderilmesiyle birlikte İl Sağlık Müdürlüğü’müz ve UMKE’nin gönüllü sağlık ekibi talebi için Tıp Fakültemiz ve Hastanemiz bünyesinde bir organizasyon planladık. Bölgeye gitmek için 130 sağlık personelimiz bizlere müracaat etti. Listemizi İl Sağlık Müdürlüğümüze teslim ettik. Kurum içerisinden 23 sağlık personelimiz talep edildi. Her biri 10 farklı ilde son derece kıymetli hizmetler veriyor. Personelimiz başta olmak üzere bölgede çalışmaya devam eden kardeşlerimize kolaylıklar diliyoruz. Allah, hepsinden razı olsun” diye konuştu.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.